تبلیغات
داروهای گیاهی گلستان سبز - اسلیم کوئیک(لاغرکننده)
داروهای گیاهی گلستان سبز
یکشنبه 26 دی 1389

اسلیم کوئیک(لاغرکننده)

یکشنبه 26 دی 1389

نوع مطلب :
نویسنده :گلستان سبز

 

 

شكل داروئی: قرص روكشدار

 

موارد مصرف: كم كردن اشتها و كمـك به كاهش وزن بدن درچاقی ها.

 

اجزاء فرآورده: در هـر قرص عصـاره خشـك و پودر بذر گیـاه كرفـس( 20 میلی گرم)، عصاره خشك و پودر بذر گیاه شوید (40 میلی گرم) و چای سبز (190 میلی گرم).

 

استاندارد شده برحسب 2-5/1میلی گرم فلاونوئید-o-گلیكوزیدها در هر قرص.

 

مواد مؤثره: بذركرفس حاوی اسانس شامل: لیمونن و بتاسلنین، فلاونوئید شامل: آپی ئین و ایزوكورسیتین، فورانوكومارین ها شامل: برگاپتن و ایزوایمپراتورین. گیاه و بذر شوید حاوی اسانس: كارون و دیل آپیول; فاتالیدها;فورانو كومارین ها شامل: برگاپتن و هیدروكسی كومارین ها شامل: اومیلیفرون; چای سبز حاوی الكالوئیدهای پورین شامل: كافئین، تئوپروفین و تئوفیلین; ساپونین های تری ترپنی شامل: بارینگتوژنولC; كاتشین ها شامل اولیكومریك كینونها و اپی گالوكاتشین و پلی فنل های مختلف; فلاونوئید ها شامل: كورستین، كامفرول و میریستین; مشتقات اسید كافئیك شامل: كلروژنیك اسید و تئوگالین; اسانس شامل: لینالول.

 

آثار فارماکولوژی و مكانیسم اثر: مطالعات بالینی نشان داده است كه اسانس های كرفس و شوید دارای اثر مثبت بر روی مراكز اشتها در مغز بوده و موجــب وقفـه در انتقـال حــس گرسـنگی می گردد.
افزون بر این فلاونوئیدهای موجود در فرآورده دارای اثر مهاری برآنزیم لیپوژناز می باشند. آزمایشات بالینی انجام شده اثرات پایین آورنده چربی و كلسترول خون این دارو را به اثبات رسانده است.
بذر كرفس و شوید به صورت سینرژیسم بروی مراكز احساس گرسنگی اثر كرده و موجب مهار آن می گردد. مواد مؤثره موجود در فرآورده اسلیم كوئیك بطور شدیـدی سوخـت و سـاز چـربی ها را افزایـش داده و چربی های خون را كاهش می دهد، ضمناً از جذب چربی در روده پیشگیری می نماید. كافئین موجود در چای سبز موجب مهار آنزیم فسـفودی استـــراز شــده اثر نوراپی نفرین بدن را تقویت می كـند. قابـل ذكر اسـت كه كاتشــین چــای سـبـز همـراه با كافئــین

آنزیم COMI را مهار نموده و بدین ترتیب غلظت كاتكولامین ها را بالا برده، سوخت و ساز را افزایش می دهد. تحقیقات جدید نشان داده اسـت كه در چای سبز مشــتقات گلــوتامین بنام ال تئانـین همراه با دیگر مواد وزن بدن را كاهـش می دهد. چای سبـز اثر انسـولین را در بدن تقویت می كند، مقاومت به انسولین بخشی از سندروم متابولیكی است كه همراه اســت با تجــمع چــربی دور ناحـیه شكم كه همراه با آن موجـب افزایش تولید چربی در بدن شده و ذخیره آن بالا می رود.
چای سبز با افزایش اكسیداسیون (سوخت و ساز چربی) در كبد موجب كاهش چربی در حفره شكم شده و جلوگیری كننده از آثار مضر آن است. بدین ترتیب مصرف قرص اسلیم كوئیك موجب كاهش چربی در دور كمر می شود . همچنین استعداد به دیابت را كاهش می دهد.
مطالعات آزمایشگاهی نشان می دهند كه اپی گالوكاتشین گالیت آنزیم استیل كوآكربوكسیلاز و اسید چرب سنتتاز را مهار كرده و بدین ترتیب سنتز اسیدهای چرب رامهار می سازد(6).

 

دستور مصرف: روزی سه بار هر بار 1 قرص روكشدار اسلیم كوئیك نیم ساعت قبل از صرف غذا با كمی آب میل شود.
با توجه به میزان وزن بدن می توان مقدار مصرف دارو را به روزی 3 بار هر بار 2 قرص افزایش داد.

 

موارد منع مصرف و احتیاط: كسانی كه نسبت به داروهای گیاهی حساسیــت دارند و یا از داروهای كاهــش دهـنده فشار خون استفـاده می نمایندباید این دارو رابا احتیاط و زیرنظرپزشك معالج مصرف نمایند.

 

عوارض جانبی: در اوایل مصرف دارو ممكن است به ندرت در افرادی كه دارای معده حساس می باشند اختلالات ملایم گوارشی بروز نمائید كه پس از مدتی از بین می رود.

 
بانو
سه شنبه 5 دی 1391 01:29 ب.ظ
چرا روی من اثر عکس داشته اشتهایم بیشتر شده؟
پاسخ گلستان سبز : تجربه نشان داده که روی برخی افراد اینچنین است.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.